INFOSHARE DEV 2023 - ujarzmić AI
Jesteś zakręcony na punkcie sztucznej inteligencji? Ta dziedzina zmienia się bardzo szybko. Bądź na bieżąco — wejdź na ścieżkę AI na Infoshare DEV.
Innowacje, trendy i inne technologiczne niespodzianki — to wszystko będzie na Ciebie czekać podczas nadchodzącego wydarzenia dla programistów, które odbędzie się już niebawem 24 października w Katowicach i 26 października w Gdyni. Zajmujesz się sztuczną inteligencją i pragniesz nieustannie pozszerzać swoje horyzonty? W tym roku przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową ucztę technologiczną – poznaj ścieżkę tematyczną AI/ML na Infoshare DEV.
Krótko o Infoshare DEV 2023
Przenieś się z nami w przyszłość na Infoshare DEV 2023. To spotkanie dla pasjonatów IT — tych, którzy nie zadowalają się obecnym stanem rzeczy, próbują nowych rozwiązań i ciągle poszukują szans do rozwoju. Programiści, architekci, eksperci IT, testerzy, menadżerowie projektowi i produktowi oraz specjaliści z dziedziny AI – należysz do tej grupy? Czekamy z odkrywczymi wystąpieniami i eksperckimi warsztatami! To wyjątkowa możliwość dołączenia do światowej czołówki specjalistów podczas inspirujących wykładów i intensywnych zajęć praktycznych.
Infoshare DEV odbędzie się w Katowicach 24 października i w Gdyni 26 października. To nie tylko okazja do zanurkowania głęboko w specjalistyczny świat IT, ale również świetna zabawa. Spotkaj się z nami, zdobywaj wiedzę i nawiązuj relacje z liderami z branży.
Prelekcje i warsztaty eksperckie AI/ML — zdobywaj nowe umiejętności
Przygotuj się na niezwykłą podróż po krainie technologii podczas konferencji Infoshare DEV! Nasze wydarzenie podzielone jest na cztery bloki tematyczne: Front-end, Java, AI/ML oraz DevOps & Cloud. Zajmujesz się sztuczną inteligencją? Podczas prelekcji ze ścieżki AI/ML nasi eksperci porozmawiają z Tobą i pozostałymi uczestnikami o ciekawych zastosowaniach tych technologii, a nawet podzielą się z Wami praktycznymi trikami, które ułatwiają ich pracę.
Wybierz lokalizację — Katowice albo Gdynię — i dołącz do naszej konferencji. W obu miastach czeka na Ciebie bogaty wybór prelekcji ze ścieżki AI/ML (i nie tylko!), a także intensywny warsztat ekspercki. To Twoja okazja do poszerzenia horyzontów i pociągnięcia w przyszłość firmy, w której pracujesz.
Sprawdź także plan wystąpień dla pozostałych scen:
- Wykłady i warsztaty dla frontendowców
- Ekspercki warsztat i tematy prelekcji dla programujących w Javie
- Prelekcje i praktyczne zajęcia dla devopsów
Marek Kozłowski
NMLs - how to empower your business with neural language models?
Dr Marek Kozłowski jest dyrektorem laboratorium pracującym nad AI w państwowym Ośrodku Przetwarzania Informacji. Na co dzień kieruje zespołem badaczy i programistów tworzących oprogramowanie wzbogacone o inteligentne metody przetwarzania danych (głównie tekstu i obrazu). Współpracował z wieloma markami rozpoznawalnymi na całym świecie. W 2021 roku był jednym z dwóch członków zespołu OPI, którzy zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie AI organizowanym przez GovTech oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Jak wykorzystać neuronowe modele językowe w biznesie?
Neuronowe modele językowe (NLM) to modele językowe oparte na sieciach neuronowych, które stały się bardzo popularne, zwłaszcza po uruchomieniu Chatu GPT.
„Neuronowe modele języka przewyższyły w ostatnich czasach metody oparte na NLP, dzięki lepszemu dostosowaniu wstępnie wytrenowanych modeli językowych, także takich jak GPT, BART, T5, BERT czy RoBERTa. Choć pod względem efektywności jakościowej NLM przewyższają metody klasyczne, nie są wolne od wad, takich jak konieczność posiadania odpowiedniego zbioru danych do nauki oraz wysokie koszty trenowania modeli”
- Dr Marek Kozłowski, dyrektor laboratorium AI w Ośrodku Przetwarzania Informacji (tłum. własne)
Modele opracowane przez zespół Marka Kozłowskiego były wykorzystywane przez tysiące ludzi z firm komercyjnych i organizacji publicznych. Podczas swojej prezentacji opowie on o swoich doświadczeniach i wskaże, jak neuronowe modele językowe mogą poprawić wyniki biznesu na jego różnych poziomach (od researchu po wykorzystanie czatbotów).
Fawaz Ghali
Level-up real-time streaming processing microservices
Fawaz Ghali piastuje stanowisko Principal Data Science Architect oraz the Head of Developer Relations w firmie Hazelcast. Ma ponad 22 lata doświadczenia w DevRel, rozwiązaniach chmurowych, tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania w dużych firmach oraz w pracy ze sztuczną inteligencją. Poza czystym biznesem zajmuje się także nauką i rozwijaniem technologii. Ma na koncie doktorat z informatyki, a także wiele publikacji z dziedziny ML/AI i nie tylko.
Real-time streaming processing w mikroserwisach
W dzisiejszych czasach informacja (a właściwie jej poprawna interpretacja) to klucz do sukcesu. Firmy muszą nauczyć się wyciągać wnioski z danych w czasie rzeczywistym zaraz po ich wygenerowaniu. W tym celu programiści i architekci oprogramowania korzystają z różnych technik i narzędzi. Z czym wiąże się przetwarzanie strumieniowe w czasie rzeczywistym? W trakcie swojego wystąpienia Fawaz Ghali opowie Ci o najważniejszych wyzwaniach w tym zakresie i zaprezentuje najlepsze praktyki, które możesz zastosować, żeby zoptymalizować Twoje projekty.
Jan Kościałkowski
Architecting ML for huge impact and scale
Jan Kościałkowski jest menadżerem DS/MLE w Allegro Pay i współzałożycielem oraz doradcą w Quantee. Prywatnie entuzjasta FinTech & InsurTech, w wolnym czasie lubi uczyć się nowych rzeczy (np. filozofii czy nowego języka programowania).
Machine learning na poważnie — ML na dużą skalę
Zastanawiasz się, jakie zyski są możliwe, kiedy zaprzęgnie się do pracy uczenie maszynowe?
„W 2022 roku Allegro Pay sfinansowało zamówienia na Allegro o wartości ponad 5 mld zł dla ponad 1 mln klientów przy zachowaniu niskiego ryzyka kredytowego i znakomitego NPS. Spora część tych wyników wynikała z modeli uczenia maszynowego wdrożonych na dużą skalę”
- Jan Kościałkowski, menedżer DS/MLE w Allegro Pay, współzałożyciel oraz doradca w Quantee (tłum. własne)
Podczas tego wystąpienia Jan przeprowadzi Cię krok po kroku po technicznych zagadnieniach związanych z uczeniem maszynowym. Masz okazję na własne oczy zobaczyć silnik decyzyjny Allegro Pay, czyli mózg stojący za podejmowanymi decyzjami. Dowiesz się, w jaki sposób organizacja wykorzystuje przewidywania modeli i możliwości sklepu. Poznasz też bliżej obecnie używane przez nią narzędzia i frameworki takie jak: Airflow, dbt, MLFlow, Snowflake i liczne komponenty platformy Azure.
Wojtek Kuberski
The ML monitoring flow for models deployed to production, Hands-on ML Monitoring with NannyML
Wojtek Kuberski jest specjalistą do spraw AI z tytułem magistra w dziedzinie sztucznej inteligencji uzyskanym na KULeuven. Zanim został współzałożycielem NannyML, stworzył firmę konsultingową specjalizującą się w uczeniu maszynowym — Prophecy Labs. Na co dzień zarządza zespołami badawczymi i produkcyjnymi, które tworzą nowatorskie algorytmy wykorzystywane do monitorowania modeli.
Monitorowanie przepływów dla modeli ML w produkcji
Wojtek opowie uczestnikom o tym, czym powinien charakteryzować się podstawowy przepływ monitorowania uczenia maszynowego niezbędny do utrzymania i maksymalizacji wpływu biznesowego modeli wdrożonych w środowisku produkcyjnym. Poznasz dwa podstawowe algorytmy umożliwiające oszacowane wydajności - Confidence-Based Performance Estimation (CBPE) and Direct Loss Estimation (DLE). Następnie ekspert wskaże i omówi różne detektory dryfu. Dowiesz się, jakie problemy możesz napotkać w pracy z modelami i jak je rozwiązywać.
„Data Drift Detection without performance monitoring is nearly useless if you want to ensure you detect any issues with your ML models in production. Focusing on performance is the only way to go. Learn more at my talk at Inforshare Dev!"
- Wojtek Kuberski
Warsztat ekspercki z monitorowania z użyciem NannyML
Uczestnicy konferencji Infoshare DEV w Gdyni mogą także wziąć udział w dodatkowo płatnych, praktycznych warsztatach eksperckich z monitorowania z użyciem NannyML. Będą one polegać na monitorowaniu trzech różnych modeli ML pod okiem Wojtka. Podczas tych zajęć dowiesz się więcej o:
-
algorytmach niezbędnych do monitorowania modeli ML,
- możliwościach, jakie daje użytkownikom NannyML i mocnych oraz słabych stronach tego narzędzia.
Kup swój bilet na Infoshare DEV
Fascynujący świat AI zmienia się bardzo szybko. Aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie i tworzyć przydatne rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję, musisz na bieżąco śledzić trendy. Kup bilet na konferencję. Spotkaj się z profesjonalistami zajmującymi się na co dzień projektami z zakresu AI i wymieniaj z nimi doświadczenia.
Do zobaczenia na Infoshare DEV!
Tags:
LATEST NEWS
Kogo warto zobaczyć na Infoshare Katowice? 31.10.2024
Infoshare Katowice - Sprawdź Agendę! 28.10.2024
Aplikacja bez choćby linijki kodu? Poznaj zalety no-code! 13.05.2024
W pogoni za innowacją — jak wygląda praca zespołów R&D? 09.05.2024
Jak networking, to w niezwykłych okolicznościach — side eventy na Infoshare 02.05.2024
Sztuczna inteligencja — czy cokolwiek więcej się liczy? Nowe trendy w branży tech 26.04.2024