Infoshare DEV 2023 - w krainie DevOpsów
Pracujesz jako DevOps lub zajmujesz się rozwiązaniami chmurowymi, a w Twojej okolicy brakuje ciekawych warsztatów i konferencji, na których możesz rozwijać swoje kwalifikacje? Sprawdź nasz program na Infoshare DEV.
Kończymy przygotowanie jedynego w swoim rodzaju wydarzenia dla profesjonalnych programistów, które odbędzie się wkrótce w Katowicach i Gdyni. Działasz w IT na co dzień i chcesz rozwijać swoje umiejętności? Przygotowaliśmy dla Ciebie technologiczną ucztę! Serdecznie zapraszamy na konferencję Infoshare DEV.
Krótko o Infoshare DEV 2023
Infoshare DEV to spotkanie stworzone z myślą o pasjonatach informatyki — osobach, które nie spoczywają na laurach, lecz ciągle szukają okazji do rozwoju. Programiści, architekci, eksperci IT, testerzy oraz menadżerowie projektowi i produktowi łączcie się! To wydarzenie to świetna sposobność do dołączenia do światowej czołówki specjalistów podczas zajmujących wykładów i eksperckich warsztatów. Konferencja odbędzie się w Katowicach 24 października i w Gdyni 26 października. Infoshare DEV to nie tylko intensywna nauka, ale również świetna zabawa. Spotkaj się z nami i skorzystaj z możliwości nawiązania kontaktów z profesjonalistami z branży.
DevOpsowe prelekcje i warsztaty eksperckie — zdobywaj nowe umiejętności
Przygotuj się na niepowtarzalną podróż po świecie technologii na tegorocznej konferencji Infoshare DEV! Nasze wydarzenie podzielone jest na cztery bloki tematyczne: Front-end, Java, AI/ML oraz DevOps & Cloud. Jesteś ekspertem w dziedzinie DevOps lub pracujesz z rozwiązaniami chmurowymi i marzysz o poszerzeniu swojej wiedzy oraz opanowaniu nowych, praktycznych trików, które odmienią Twoją pracę? Koniecznie musisz być z nami!
Wybierz odpowiadającą Ci lokalizację (nadmorską Gdynię lub urokliwe Katowice) i przyjedź na naszą konferencję. W obu miastach czeka na Ciebie szeroki wybór prelekcji ze ścieżki DevOps & Cloud (i nie tylko!), a także intensywny warsztat ekspercki.
Sprawdź także plan wystąpień dla pozostałych scen:
- Wykłady i warsztaty dla frontendowców
- Ekspercki warsztat i tematy prelekcji dla programujących w Javie
Łukasz Lach
Docker Extensive Workshop, AI in Docker
Chcesz się uczyć? Ucz się od najlepszych! Łukasz Lach zdecydowanie jest autorytetem w dziedzinie Dockera. To certyfikowany ekspert i lider społeczności skupionej wokół tej technologii. Specjalista z CD projektu wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, ale także na Uniwersytecie Dzieci, dzieląc się wiedzą z najmłodszymi.
Jak w pełni wykorzystać potencjał Dockera?
Łukasz poprowadzi prelekcję o Dockerze otwartą dla wszystkich uczestników Infoshare DEV. Jeżeli jednak korzystasz z tego narzędzia na co dzień i chcesz osiągnąć mistrzostwo, zapisz się na kilkugodzinne warsztaty eksperckie. Łukasz zaplanował spotkanie, z którego skorzystają średniozaawansowani DevOpsi i developerzy. Jedyne co musisz ze sobą zabrać to laptop (z dowolnymi systemem operacyjnym) i dobry humor.
Wiedza, którą zdobędziesz podczas tego warsztatu, będzie dotyczyć nie tylko procesu konteneryzacji projektów, ale również automatyzacji procesów takich jak budowanie i testowanie kodu, analiza obrazu za pomocą testów jednostkowych czy skanowanie bezpieczeństwa obrazu. Czeka Cię naprawdę intensywny dzień, w trakcie którego:
- uzyskasz wskazówki w zakresie monitorowania, debugowania i rozwiązywania problemów z kontenerem i zachodzącymi w nim procesami,
- zobaczysz, jak za pomocą innego kontenera obserwować ruch sieciowy w terminalu lub przy użyciu Kali Linux Desktop działającego w Dockerze i dostępnego zdalnie w przeglądarce internetowej,
- nauczysz się pisać optymalne Dockerfile i budować lekkie obrazy z wykorzystaniem strategii multi-stage,
- lepiej zrozumiesz, na czym polega warstwowa budowa obrazu i w jaki sposób przeglądać zawartość poszczególnych warstw obrazu oraz kontenera.
Nie przegap tego i zapisz się na warsztaty eksperckie.
Szymon Warda
Open Telemetry Loki, Tempo i Grafana vs Application Insights
Szymon Warda to nie tylko doświadczony Azure Solutions Architect Expert, ale też bloger i podcaster — osoba, która chętnie udostępnia swoją wiedzę w różnych kanałach komunikacji (w tym w cyklu podcastów „Patoarchitekci” prowadzonym wraz z Łukaszem Kałużnym, który również dołączy do nas na Infoshare DEV). Poza prelekcją poprowadzi w Gdyni warsztat ekspercki na temat monitorowania systemu mikroserwisowego.
Open Telemetry Loki, Tempo i Grafana kontra Application Insights
Szymon zaplanował warsztat ekspercki dla średniozaawansowanych developerów, DevOpsów i architektów, którzy chcą nauczyć się poprawnie monitorować aplikacje. Spotkanie jest również dedykowane osobom, chcącym lepiej monitorować systemy mikroserwisowe lub planującym w najbliższym czasie budowę wewnętrznej platformy developerskiej. Na warsztat musisz przynieść ze sobą komputer. Prowadzący zaleca wyposażenie się w edytor kodu (np. VS Code).
Zastanawiasz się, co Cię czeka podczas tego kilkugodzinnego warsztatu praktycznego? Szymon zaserwuje Ci dawkę nowej, sprawdzonej wiedzy i pomoże Ci przećwiczyć nowe umiejętności w zakresie monitorowania systemów. Podczas praktycznej części zajęć sprawdzisz na działającym systemie mikroserwisowym, czym różnią się dwie metody: open source’owa z wykorzystaniem Loki, Tempo i Grafany oraz usługa zarządzana w postaci Azure Application Insights.
Dzięki temu warsztatowi:
- dowiesz się, czym są logi, metryki i tracing oraz dlaczego są ważne,
- poznasz OpenTelemetry i usłyszysz, dlaczego stał się standardem w tym obszarze, z czego się składa, jaką ma architekturę, kto i jak go implementuje,
- poznasz różnice między dwoma podejściami w zakresie monitorowania aplikacji.
Tomasz Stachlewski
Alexa, make ma a sandwich! Live building voice activated app
Tomasz Stachlewski działa jako Head of Technology na centralną i wschodnią Europę w AWS. Wspiera biznesy (od nowych startupów po duże, dojrzałe firmy) w zakresie wykorzystania chmury. Wierzy, że przyszłością są innowacyjne technologie i rozwiązania, takie jak architektura bezserwerowa.
W pierwszej trójce najpopularniejszych asystentów głosowych (w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech) są Alexa, Siri i Google Assistant. Siri używa się najczęściej za pośrednictwem urządzeń mobilnych (90%), podobnie Google Assistanta (78%), podczas gdy użytkownicy Alexy wolą prosić ją o pomoc przez inteligentny głośnik.
Porozumiewanie się z własnymi aplikacjami z użyciem głosu brzmi ciekawie. Tomasz opowie uczestnikom Infoshare DEV o budowaniu aplikacji aktywowanych głosowo. Prelegent zdradza, jak będzie wyglądać jego wystąpienie:
„Czy zastanawiałeś się kiedyś jak rozszerzyć własną aplikację o możliwość komunikacji z nią za pomocą głosu? To właśnie zobaczymy na zbliżającej się konferencji Infoshare DEV i sesji nietypowej – bez slajdów, bez zbędnych zbędnego gadania – sesja hands-on, podczas której przekonamy się, jak rozmawiać z własnymi aplikacjami wykorzystując Alexę – czyli najpopularniejszy wirtualny asystent od Amazona czy też jak komunikować się z aplikacjami dzwoniąc do nich z własnego telefonu komórkowego – wszystko to na przykładzie chmury AWS"
- Tomasz Stachlewski, Head of Technology for EMEA CEE at Amazon Web Services (AWS)
Jeżeli tego typu rozwiązania Cię interesują, koniecznie kup bilet na nasze wydarzenie.
Natale Vinto
Coding that Sparks Joy with Quarkus 3
Inżynier Oprogramowania z Red Hat Natale Vinto ma ponad 10 lat doświadczenia w pracy w IT, między innymi przy systemach ICT. Swoje doświadczenia w pracy z różnymi technologiami i wskazówki opisał w swoich publikacjach „Modernizing Enterprise Java" i „GitOps Cookbook".
Chcesz dowiedzieć się, dlaczego Natale poleca programowanie w Quarkusie 3?
Popularność Quarkusa wśród użytkowników rośnie. Świadczy o tym fakt, że pojawił się w raporcie Stack Overflow 2023 z wynikiem, jako technologia wykorzystywana przez profesjonalnych developerów, mimo że nie było go na liście jeszcze rok wcześniej.
Dane z raportu Stack Overflow 2023
Na Twoje pytania co do tej technologii z pewnością odpowie podczas swojej prelekcji na Infoshare DEV już w październiku.
Łukasz Kałużny
Reliability 101, czyli co powinieneś wiedzieć o niezawodności
Łukasz Kałużny jest doradcą technologicznym w zakresie strategii i architektury IT w Protopii. Wspiera firmy w pracy z technologiami chmurowymi i kontenerowymi (Azure, Docker, K8s). Wraz z Szymonem Wardą tworzy podcast Patoarchitekci, który zaadresowany jest do starszych developerów i architektów IT. Regularnie od 2012 roku otrzymuje nagrodę Microsoft MVP.
„Prawda o niezawodności jest taka, że developerzy wskazują na infrastrukturę, infrastruktura na developerów i wszystko zwyczajnie leży. Która ze stron ma rację? Realnie żadna albo prawda leży pośrodku"
- Łukasz Kałużny, Protopia
Łukasz poprowadzi prelekcję o niezawodności, wyposażając tym samym inżynierów w garść przydatnych wskazówek, dzięki którym będą w stanie zagwarantować niezawodność swoich systemów i ich funkcjonalności.
Kup swój bilet na Infoshare DEV
Szukasz ciekawych szkoleń dla DevOpsów i specjalistów zajmujących się rozwiązaniami chmurowymi? Wejdź na ścieżkę DevOps & Cloud na Infoshare DEV. Gwarantujemy praktyczne warsztaty eksperckie oraz ciekawe wykłady. Zdobądź wiedzę, która ułatwi Twoją pracę.
Czas ucieka. Kup bilet na Infoshare DEV!
Tags:
LATEST NEWS
Warsztat Infoshare Katowice: Zamień observability w przewagę 20.11.2024
Zapisz się na Round Tables, Speed Dating i Matchmaking! 🗣 13.11.2024
Ostatni dzwonek na tańszy bilet! 🚨 12.11.2024
Kogo warto zobaczyć na Infoshare Katowice? 31.10.2024
Infoshare Katowice - Sprawdź Agendę! 28.10.2024
Aplikacja bez choćby linijki kodu? Poznaj zalety no-code! 13.05.2024