30.08.2023

Infoshare DEV 2023 - Java na serio

Rozglądasz się za ciekawymi warsztatami z Javy? Dowiedz się, co zaplanowaliśmy na Infoshare DEV i dołącz do nas na konferencji w październiku.

30.08.2023, added by Laura Kszczanowicz | Infoshare

Dzieje się w Infoshare! Działamy pełną parą nad zamknięciem listy speakerów na naszą październikową konferencję dla programistów. Czy masz już swój bilet na Infoshare DEV? To wyjątkowe wydarzenie, stworzone z myślą o Was — pasjonatach IT z całego świata. Dziś opowiemy o tym, co przygotowaliśmy dla Java developerów.

Krótko o Infoshare DEV 2023

Infoshare DEV to spotkanie dla prawdziwych pasjonatów ze świata IT. To tutaj spotykają się programiści, architekci, testerzy, managerowie projektowi i produktowi, a także inni eksperci IT, którzy są zdeterminowani, by poszerzać swoją wiedzę.

Będziemy szczerzy — Infoshare DEV to nie piknik. To wydarzenie dla zapalonych programistów. Uczestnicy otrzymają solidną dawkę specjalistycznej wiedzy na prelekcjach i będą mieli okazję wykorzystać w praktyce wskazówki przekazane im podczas warsztatów eksperckich, które odbędą się 24 października w Katowicach oraz 26 października w Gdyni.

Bez obaw — po tym, jak Was zmęczymy, pozwolimy Wam rozluźnić się i naładować baterie podczas After Party.

Konferencja i warsztaty Java — zostań ekspertem w swojej specjalizacji!

Tegoroczna konferencja Infoshare DEV jest podzielona cztery ścieżki tematyczne: Front-end, Java, AI/ML, DevOps & Cloud.

Sprawdź rozkład jazdy dla frontendowców.

Jesteś doświadczonym Java developerem i dbasz o to, aby nie przegapić okazji do rozwoju pod okiem prawdziwych ekspertów? Wpadaj do Katowic lub Gdyni i dowiedz się, jakie zastosowania Javy uważają za najciekawsze.

Intrygujące wystąpienia Java developerów to jedno. Przygotowaliśmy dla Ciebie także praktyczny warsztat, podczas którego będziesz pracować wraz z innymi uczestnikami nad budowaniem wydajnych środowisk z Serverless Java na AWS pod okiem Adama Biena.

Sprawdź cały program!

Adam Bien

Why Serverless Enterprise Java Rocks, Building Self-Provisioned Runtimes with Serverless Java on AWS

Adam Bien programuje w Javie od 1995 i jak sam często powtarza (na swoim blogu i nie tylko), wciąż czerpie z tego przyjemność. Jest architektem, developerem i (jako freelancer) wspiera firmy swoją wiedzą, udzielając im profesjonalnych konsultacji. Programowanie go przyciąga. Na jego stronie możemy przeczytać, że choć często zaczyna projekt jako architekt, już po kilku dniach zdaje sobie sprawę, że totalnie wciągnął się w tworzenie PoC, sprawdzanie kodu, czy wspieranie zespołu w budowaniu kluczowych elementów systemu.

Adam Bien gościł na naszych konferencjach w poprzednich latach, dzieląc się swoją wiedzą na temat Javy i budowania aplikacji z uczestnikami. W tym roku poprowadzi nie tylko prelekcję, ale także praktyczne warsztaty.

Serverless Enterprise Java — poznaj jej zalety

Bezserwerowe aplikacje pisane w Javie nie są nowym pomysłem, niemniej jednak w ostatnich latach zyskiwały popularność. Zrzucenie zadań takich jak konfiguracja i utrzymanie infrastruktury produktu na dostawcę rozwiązań chmurowych może być kuszące, kiedy pomyślimy, że pozwoli nam to na pełne skupienie się na tworzeniu tej części kodu, która jest odpowiedzialna za logikę biznesową.

„>30 times more energy efficient than Python, low costs / no costs for most enterprise projects, no infrastructure to patch, nothing to audit, high productivity, no dependencies. Do you think it is impossible? Challenge me with questions at: infoshareDEV"

- zachęca Adam Bien.

Ekspert opowie Ci o tym, dlaczego Serverless Enterprise Java wymiata i w jaki sposób możesz wykorzystać jej potencjał w swoich projektach.

Building Self-Provisioned Runtimes with Serverless Java on AWS

Podczas intensywnych, praktycznych warsztatów eksperckich z Adamem Bienem dowiesz się więcej o samodzielnym budowaniu środowisk, których zwiększona wydajność wynika z automatyzacji powtarzalnych zadań, takich jak udostępnianie zasobów, nadawanie uprawnień i konfigurowanie zasad.

Nauczysz się tworzenia takich środowisk przy użyciu Serverless Java na AWS. Dowiesz się także więcej o narzędziach programistycznych, które warto wykorzystać w tym procesie.

Zamów swój bilet już teraz — liczba miejsca jest ograniczona.

Martin Štefanko

A day in the life of a Quarkus developer

Martin Štefanko jest głównym inżynierem oprogramowania w Red Hat, liderem BrnoJUG i twórcą MicroProfile. Na co dzień pracuje nad technologiami oprogramowania pośredniczącego Red Hat, takimi jak Quarkus, SmallRye, Wildfly, JBoss (RESTEasy, Weld itp.). Jest fanem architektury mikroserwisów.

W chwilach wolnych od programowania zajmuje się dzieleniem wiedzą z innymi na konferencjach i w swoich publikacjach.

Dzień z życia developera pracującego w Quarkusie

Kto mógłby lepiej opowiedzieć o wyzwaniach i dobrych praktykach w zakresie Quarkusa, niż współautor książki na ten temat?

„Przez całą swoją karierę Java developera byłem pełen pasji do innowacji i kodowania. Społeczność wokół Javy nie mogłaby osiągnąć tyle, gdyby programiści nie czerpali takiej przyjemności ze swojej pracy. Właśnie dlatego chcę podzielić się na Infoshare odrobiną radości i zadowolenia, którą można osiągnąć, pracując z Quarkusem. Stosowanie tego frameworka naprawdę przenosi codziennie kodowanie na inny poziom"

- Martin Štefanko, główny inżynier oprogramowania w Red Hat (tłum. własne)

Póki co Quarkus jest narzędziem niewielkiej grupy programistów kodujących w Javie, ale coraz więcej osób interesuje się tą technologią. Pracujesz na co dzień z tym frameworkiem Java dostosowanym do wdrożenia na Kubernetes lub zastanawiasz się nad jego wykorzystaniem w pracy i chcesz dowiedzieć się, z czym to się je?

Koniecznie wpadnij na prelekcję Martina.

Ron Veen

Data-oriented programming in Java

O inżynierach oprogramowania takich jak Ron mówi się, że widzieli już wszystko — od systemów Midrange po mikroserwisy. Od ponad 15 lat zdobywa doświadczenie pracując przy JVM i ekosystemie Java.

Ron ma certyfikat Oracle dla programistów Java (OCP). Zdobył także certyfikat Sun Certified Business Component Developer (SCBCD/OCPBCD). Ron jest zagorzałym fanem alternatywnych języków JVM, takich jak Groovy, Scala, Clojure i jego ulubionego Kotlina.

W Team Rockstars IT jest agentem specjalnym i starszym programistą. Często występuje na międzynarodowych konferencjach. Obecnie pracuje nad książką o Jakarta EE 10. Publikacja ma się ukazać w III kwartale 2023 roku.

Programowanie w Javie zorientowane na dane

Programowanie zorientowane na dane motywuje developerów do modelowania danych jako (niezmiennych) danych i przechowywania kodu zawierającego logikę biznesową (związaną z działaniem na tych danych) oddzielnie. W swoich wypowiedziach Veen zauważa, że Java jako język programowania rozwinął się niesamowicie i obrósł w nowe funkcjonalności, dzięki projektowi Amber.

„Od samego początku programowanie obiektowe było wiodącym paradygmatem w rozwoju języka Java. Jednak zmiany w sposobie, w jaki tworzymy (mikroserwisy) i wdrażamy (w chmurze) nasze aplikacje, w połączeniu z dodaniem nowoczesnych konstrukcji językowych do języka Java zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o tworzeniu aplikacji i otworzyły drzwi dla nowego paradygmatu: programowania zorientowanego na dane”

- wyjaśnia ekspert Ron Veen (tłum. własne)

Istnieją projekty, w których programowanie zorientowane na dane może okazać się znacznie prostszą ścieżką do sukcesu. Dowiedz się, kiedy warto zastosować to podejście, uczestnicząc w prelekcji Rona.

Dołącz do  nas na Infoshare DEV

Jesteś programistą Java i szukasz sposobu na rozwijanie swoich kompetencji? Dołącz do nas na Infoshare DEV w Gdyni lub w Katowicach.

Przed Tobą:

  • merytoryczne prelekcje skierowane do profesjonalnych Java Developerów,
  • praktyczne warsztaty eksperckie z kilku dziedzin,
  • After Party — świetna okazja do networkingu i wymiany doświadczeń.

Buduj niesamowitą społeczność w świecie IT razem z nami!

Tags:

LATEST NEWS

Tags

HAVE ANY IDEA FOR CONTENT?

Contact the editorial team at:

news@infoshare.pl