12.09.2023

5 argumentów, które przekonają Twojego szefa, żeby wysłał Cię na Infoshare DEV

Chcesz jechać na Infoshare DEV, ale nie wiesz, jak przedstawić swoją propozycję wyjazdu na konferencję szefowi? Sprawdź 5 argumentów, które Ci w tym pomogą!

12.09.2023, added by Laura Kszczanowicz | Infoshare

Infoshare DEV zbliża się wielkimi krokami. Konferencja odbędzie się 24 października w Katowicach i 26 października w Gdyni. Po wstępnym przejrzeniu listy prelegentów i ich wystąpień wiesz już, że chcesz być częścią tego wydarzenia, ale nie masz pewności, że Twój szef wyrazi zgodę na Twój udział? Zespół Infoshare przychodzi na ratunek. Zebraliśmy dla Ciebie 5 argumentów, które możesz przedstawić przełożonemu, aby poprzeć swój wniosek o wysłanie na konferencję. Na końcu artykułu znajdziesz też wskazówki w zakresie sformułowania samego maila z prośbą. Sprawdź, jak przekonać szefa do wysłania Cię na Infoshare DEV.

Rozwinięcie umiejętności

Udział w konferencji IT takiej jak Infoshare DEV pozwoli Ci na zdobycie nowych umiejętności, które są istotne dla Twojej roli zawodowej. To technologiczne wydarzenie zaadresowane do architektów, testerów, programistów, specjalistów od AI i project/product managerów. Jeżeli chcesz zdobyć konkretne umiejętności, to Infoshare DEV jest do tego świetną okazją.

Wspomnij przełożonemu o konkretnych sesjach lub warsztatach, w których chcesz uczestniczyć. Argumentując, skup się na tym, jakie konkretne korzyści przyniosą firmie Twoje nowe kwalifikacje. Możesz podkreślić, że firma będzie bardziej konkurencyjna, gdy pracownicy będą stale aktualizować swoją wiedzę i umiejętności na konferencjach. Organizacje zatrudniające wysokiej klasy ekspertów i inwestujące w ich rozwój budzą większe zaufanie na rynku. Najlepiej będzie, jeżeli wskażesz konkretnie obszary, w których nie czujesz się jeszcze całkowicie pewnie i konkretne prelekcje lub warsztaty, które zapełnią tę kompetencyjną lukę.

Sprawdź w tym celu wystąpienia w ramach naszych ścieżek tematycznych:

 • Front-end — czeka na Ciebie mnóstwo ciekawych prelekcji z zakresu front-endu, UI/UX designu i optymalizacji projektów webowych i mobilnych. Więcej o ścieżce Front-end dowiesz się z artykułu FRONT-END BEZ TAJEMNIC
 • DevOps — ta ścieżka jest dla wszystkich, którzy chcą przejść na wyższy poziom w wykorzystaniu narzędzi takich jak Docker i frameworków typu Quarkus 3. Uczestnicy dowiedzą się także, jak efektywniej pracować z rozwiązaniami chmurowymi. Poznaj dokładne tematy wystąpień. Przeczytaj tekst W KRAINIE DEVOPSÓW
 • Java — na naszych specjalistycznych wydarzeniach skupiamy prawdziwą śmietankę programistów. Tym razem zaprosiliśmy do współpracy developerów kodujących w Javie. Zdradzą Ci, jak możesz ułatwić swoją codzienną pracę. Przejrzyj plan wystąpień na tej ścieżce w artykule JAVA NA SERIO
 • AI/ML — świat sztucznej inteligencji to coś dla Ciebie? Świetnie się składa, bo mamy mnóstwo intrygujących prelekcji, które pozwolą Ci lepiej wsiąknąć w ten temat. Dowiedz się, jak UJARZMIĆ AI

Przed Tobą wiele godzin merytorycznych warsztatów eksperckich i cały dzień prelekcji prowadzonych przez profesjonalistów! Jakby tego było mało, nasi partnerzy również przygotowali dla Was ciekawe wystąpienia. 

Bezpośrednie korzyści dla firmy

Konferencje IT to doskonałe źródło najnowszych informacji i trendów z branży. Wyjaśnij przełożonemu, że dzięki uczestnictwu w wydarzeniu będziesz w stanie zaktualizować wiedzę i wdrożyć najnowsze rozwiązania w pracy. Wskaż, że to o czym usłyszysz na konferencji, może być bezpośrednio zastosowane w firmie, co przyczyni się np. do:

 • rozwoju projektów i usług o ciekawe funkcjonalności,
 • tworzenia lepszego kodu,
 • poprawy wydajności konkretnych procesów firmowych.

Możesz wymienić konkretne obszary, w których widzisz pole do zmian i wskazać konkretne warsztaty i prelekcje, które dostarczą Ci informacji niezbędnych do transformacji niektórych procesów.

Dodatkowy benefit wpływający na motywację

Udział w konferencji może zwiększyć Twoją motywację w pracę, ponieważ zwiększy Twoje zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności i pomaganie firmie w osiąganiu celów. Przekonaj pracodawcę, że inwestycja w Twoje uczestnictwo w konferencji IT przyniesie długoterminowe korzyści w postaci lepszych wyników, efektywności i innowacji w pracy, ale przede wszystkim sprawia, że pracownicy chętniej identyfikują się z firmą, ponieważ czują, że pracodawcy zależy nie tylko na swoim sukcesie, ale także na ich rozwoju. 

Networking

Infoshare DEV to doskonała okazja do nawiązywania kontaktów z profesjonalistami z branży IT. Warsztaty, prelekcje i czas, który spędzisz pomiędzy stanowiskami partnerów, zaowocuje nową wiedzą i pomysłami, a wieczorna impreza networkingowa jest szansą na zacieśnienie nowych znajomości. 

Podkreśl, że dzięki uczestnictwie w Infoshare DEV dostaniesz szansę na nawiązanie relacji biznesowych, które mogą skutkować między innymi:

 • dzieleniem się wiedzą i doświadczeniami,
 • lepszym przepływem informacji pomiędzy firmami,
 • uzyskaniem dostępu do produktów i usług mogących poprawić wydajność zespołu,
 • poznaniem ciekawych ekspertów, którymi można się inspirować.

Zaznacz, że budowanie relacji na rynku jest kluczowe w drodze do sukcesu. Firma, która nie wysyła pracowników na konferencje branżowe, może pozostać w tyle za konkurencją.

Budowanie pozytywnego wizerunku firmy

Firmy przeznaczające spore środki na rozwój i wspierające swoich pracowników w zdobywaniu nowych umiejętności przyciągają talenty. Wynagrodzenie to nie wszystko. Wiele osób jest w stanie zaakceptować ofertę pracy z niższą stawką, jeżeli mają pewność, że organizacja będzie inwestować w ich rozwój. Obecność na konferencjach branżowych, zwłaszcza tych bardzo specjalistycznych, jak Infoshare, wpływa na budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa nie tylko w oczach potencjalnych kandydatów i partnerów biznesowych.

Infoshare DEV to nie tylko konferencja i interesujące prelekcje na temat najnowszych trendów i narzędzi, to też kilka godzin bardzo intensywnych warsztatów praktycznych z najlepszymi ekspertami w branży. Zdobądź trudno dostępną wiedzę i bądź w czołówce specjalistów z Twojej dziedziny.

Pamiętaj, aby podać przełożonemu konkretne argumenty i korzyści dla firmy, wynikające z Twojego udziału w konferencji Infoshare DEV. To może pomóc w przekonaniu go do poparcia Twojego wniosku.

Jak zawnioskować o wysłanie na Infoshare DEV w Twojej firmie?

Decyzja podjęta — zamierzasz poprosić szefa o wysłanie Cię lub większej grupy pracowników (w końcu w grupie raźniej!) na Infoshare DEV. Jak się za to zabrać? Do pięciu argumentów dorzucamy także kilka wskazówek:

 • Wyślij oficjalne zapytanie mailem — oczywiście dobrze będzie, jeżeli znajdziesz czas, żeby porozmawiać o konferencji ze swoim przełożonym, ale rozmowy wylatują z głowy, a maile pozostają na skrzynce. Sformułuj pisemną prośbę. Pamiętaj, że Twój szef ma na głowie wiele pilnych spraw. Niech Twój wniosek będzie zwięzły i konkretny.
 • Podaj najważniejsze informacje — musisz pokazać, że rzeczywiście Cię to interesuje i że znasz prelegentów. W mailu punktowo wymień najważniejsze informacje: czas trwania konferencji, dokładną datę, format (online/zdalnie) i typ wystąpień (prelekcje, warsztaty, panele dyskusyjne).
 • Pokaż, że naprawdę zależy Ci na TEJ konferencji — zbuduj krótką agendę z prelekcji i warsztatów, na które chcesz iść. Wypisz poszczególne tematy. Możesz je powiązać z argumentacją, pokazując które prelekcje pomogą Ci zdobyć umiejętności przydatne w Twojej firmie.
 • Zrób wstępny kosztorys — sprawdź, czy chcesz wziąć udział w warsztatach eksperckich i pokaż pracodawcy łączną kwotę. Przy okazji możesz znaleźć sposoby optymalizacji kosztów, np. podzielenie kosztów zakwaterowania lub transportu (przy podróży samochodem służbowym) między wielu pracowników, który wybiorą się na konferencję.
 • Dziel się tym, co wartościowe z kolegami i koleżankami z pracy — po powrocie z konferencji możesz przekazać zdobytą wiedzę większemu gronu pracowników, np. tłumacząc im nowe zagadnienia lub opracowując prezentację/artykuł z wydarzenia.

Nie wiesz, jak zacząć formułować swoją prośbę? Szykujemy dla Ciebie specjalny szablon, który ułatwi Ci zdanie. Oddamy go do Twojej dyspozycji już wkrótce.

Wydarzenia organizowane przez Infoshare cieszą się wielką popularnością wśród nawet naprawdę wysoko wyspecjalizowanych ekspertów IT. Dołącz do nas na Infoshare DEV i zdobywaj nowe kwalifikacje oraz znajomości.

Pssst! Co więcej, uczestnicy Infoshare DEV otrzymają zniżkę 150 zł na bilet na główną konferencję Infoshare w maju 2024 - to też może być dobry argument.

Dostosuj nasz szablon maila do przełożonego i wyślij wiadomość w kilka sekund!

Tags:

LATEST NEWS

Tags

HAVE ANY IDEA FOR CONTENT?

Contact the editorial team at:

news@infoshare.pl