Kiedy maszyny zastąpią człowieka? Przyszłość AI wg polskich developerów

II edycja badania

Po raz drugi zapytaliśmy programistów o to, w którym kierunku rozwinie się sztuczna inteligencja. Odpowiadali również na pytania o własną przyszłość i firm, dla których pracują.

Badanie przeprowadzaliśmy w listopadzie 2019 roku podczas cyklu meetupów i konferencji Infoshare AI&Data Science. W ankiecie udział wzięło ponad 300 osób.

Zainteresowany wynikami?

z raportu dowiesz się

  1. jak wraz z doświadczeniem w programowaniu zmieniają się plany na przyszłość
  2. co nie pozwala firmom na wdrażanie rozwiązań AI
  3. kiedy sztuczna inteligencja będzie powszechnie operować ludzi.
  4. skąd programiści najczęściej czerpią wiedzę
  5. które technologie będą najpopularniejsze w najbliższej przyszłości
  6. Co o przyszłości technologii AI myślą branżowi eksperci.

Interesuje Cię AI i ML?

Deeptech to jedna z 11 scen Infoshare 2020. Znajdziesz tu inspirację i wiedzę od światowych ekspertów. Dołącz do nas na Infoshare 2020!

Sprawdź bilety

wyniki komentują dla nas

paweł
noga

HABANA.AI

Jest takie stwierdzenie dość popularne w IT: „Jak zniszczyć dobrego dewelopera? Należy uczynić go managerem”. Praca jako manager i programista w IT to dwa zupełnie inne zestawy umiejętności.

krzysztof
kudryński

NVIDIA

To co mogę zrobić, pracując ze sztuczną inteligencją to dołożyć wszelkich starań, żeby moje rozwiązania były bezpieczne i służyły dobrym celom.

maciej
marek

phillip morris international

Dla mnie najbardziej obiecującym obszarem są głębokie sieci neuronowe, które przy odpowiedniej ilości danych oraz mocy obliczeniowej dają najlepsze rezultaty.

mateusz
biliński

niebezpiecznik.pl

Można powiedzieć, że programowanie i uczenie maszynowe jako dodatek do posiadanych umiejętności specjalistycznych sprawiają, że ktoś posiada supermoce.

wojtek
ptak

talentalpha

Nasze twarde umiejętności techniczne będą coraz mniej istotne, a ważne stanie się dokładne zrozumienie potrzeb rynku, użytkownika i odpowiednie połączenie właściwych kropek.