29.09.2023

Pracujesz w IT? Oto 6 powodów, dla których warto chodzić na konferencje IT, takie jak Infoshare DEV

Zastanawiasz się, czy opłaca się wybrać na mocno specjalistyczną konferencję, taką jak Infoshare DEV? Odpowiadamy na to pytanie w naszym artykule!

29.09.2023, added by Laura Kszczanowicz | Infoshare

Programiści, testerzy, architekci, liderzy zespołów IT, devopsi, specjaliści od AI i inni eksperci z branży IT oraz nowych technologii — co ich wszystkich łączy? Muszą stale śledzić trendy i podchwytywać nowe triki, które ułatwią ich codzienną pracę. Dynamiczny rozwój technologii w ciągu ostatnich dwóch dekad jest wyraźnie odczuwalny. Firmy i zatrudniani przez nie eksperci muszą niezwykle szybko reagować na zmiany na rynku i pojawiające się na nim rozwiązania, żeby zachować konkurencyjność. Wiedza i odważne korzystanie z niej są kluczem do sukcesu. Tylko jak ją zdobyć? Odpowiedź brzmi: spotykając się z ekspertami podczas konferencji IT takich jak Infoshare DEV.

Dlaczego właśnie DEV, a nie inna konferencja?

Każda konferencja, niezależnie od branży, jest tworzona (a przynajmniej powinna być) z myślą o pewnych konkretnych grupach odbiorców. Jedne są skierowane do szerokiego grona odbiorców, a na inne zaprasza się wyspecjalizowane grono odbiorców. DEV należy do tej drugiej grupy. Nie ma mowy o żadnym laniu wody. Na Infoshare DEV eksperci dzielą się praktycznymi wskazówkami, które przydadzą się w codziennej pracy.

Jest 5 powodów, dla których może Ci się spodobać ta konferencja IT.

1. Weźmiesz udział w specjalistycznych prelekcjach dotyczących codziennych wyzwań w Twojej pracy

Masz dosyć nudzenia się na wystąpieniach dotyczących przypadków z kosmosu? Na DEVie prelegenci będą omawiać rzeczywiste problemy, z którymi mierzą się programiści każdego dnia. Co czeka Cię podczas takiej sesji?

Nie zabraknie:

 • solidnej dawki kodowania na żywo,
 • analizowania fragmentów kodu,
 • słuchania o dobrych praktykach, które możesz wdrożyć w swojej pracy,
 • dyskutowania o trendach z branży.

DEV to spotkanie dla programistów i innych specjalistów z branży IT, dlatego nie może Cię na niej zabraknąć.

2. Przygotowaliśmy dla Ciebie konkretne ścieżki tematyczne

Bywa, że na konferencji jest jedno jedyne wystąpienie, na którym bardzo chcemy być, ale reszta nas nie porywa albo w ogóle nie dotyczy tego, czym na co dzień się zajmujemy. Jaki mamy wtedy wybór? Wydać pieniądze dla tylko jednej prelekcji lub w ogóle zrezygnować z udziału. Mierzysz się czasami z takim problemem? Na Infoshare zadbaliśmy o ciekawe wystąpienia dla konkretnych specjalistów przez cały dzień.

W tym roku przygotowaliśmy wystąpienia z czterech ścieżek tematycznych:

 • Front-end,
 • DevOps&Cloud,
 • AI/ML,
 • Java.

Wystąpienia będą się odbywać równolegle na dwóch scenach. Jednocześnie w osobnych salach trwać będą praktyczne warsztaty eksperckie (dodatkowo płatne). Spokojnie! Zorganizowaliśmy wszystko tak, żeby uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach ze swojej dziedziny i pojawić się na wszystkich prelekcjach z tej ścieżki. Jeżeli nie zdecydujesz się na warsztaty, możesz być na prelekcjach związanych z Twoją pracą, ale też zajrzeć na te związane z innymi tematami. Jedno jest pewne — czeka Cię kilka godzin z tematami, które dotyczą Twojej specjalizacji.

3. Możesz zweryfikować swoje umiejętności w trakcie PRAKTYCZNYCH warsztatów eksperckich

Masz już dosyć SŁUCHANIA o tym, jak inni rozwiązują problemy i realizują zadania? Chcesz rzeczywiście się czegoś nauczyć? To, czym wyróżnia się Infoshare DEV to praktyczne warsztaty eksperckie prowadzone przez praktyków, którzy na co dzień pracują w danych technologiach i wiedzą, z jakimi wyzwaniami mierzą się profesjonaliści.

Podczas warsztatów na Infoshare DEV eksperci skupiają się małym wycinku wiedzy/umiejętności z danej dziedziny. W trakcie trwania zajęć zaproponują Ci kreatywne i przetestowane rozwiązania dla danych problemów, a następnie wraz z pozostałymi uczestnikami usiądziecie do komputerów i wypróbujecie je w praktyce. Potem możecie wspólnie omówić wady i zalety nowo poznanych metod.

4. Na DEVie czeka na Ciebie nie tylko wiedza techniczna

Świat uwielbia robić sobie żarty na temat programistów siedzących w swoich ciemnych pokojach i klepiących kod w samotności. Tymczasem wielu specjalistów ze świata IT współpracuje ściśle z innymi ludźmi i chce rozwijać swoje umiejętności miękkie oraz przywódcze.

Nie zarzucimy Cię prelekcjami związanymi ze soft skillami, ale zadbaliśmy o to, aby osoby zainteresowane prowadzeniem w przyszłości własnych zespołów, mogły się dowiedzieć, jakie wyzwania je czekają. Specjaliści, którzy już są odpowiedzialni za całe projekty, otrzymają wskazówki w zakresie umiejętności, które powinni rozwijać.

5. Na konferencji możesz odkryć nowe możliwości rozwoju zawodowego

W strefie expo pojawią się przedstawiciele firm, z którymi możesz chcieć współpracować w przyszłości. Warto już teraz odwiedzić ich przy stoiskach na Infoshare DEV i dowiedzieć się nieco więcej o technologiach wykorzystywanych w projektach prowadzonych przez organizację i kulturze pracowniczej. Niektórzy partnerzy mogą nawet przyjmować aplikacje od uczestników i opowiedzieć Ci więcej o otwartych procesach rekrutacyjnych.

Poznanie ciekawych firm, do których możesz złożyć swoje CV to jedno, ale równie ważne są znajomości z innymi ambitnymi specjalistami, którzy przyjadą na DEVa, aby zdobyć nową wiedzę. Ta konferencja skupia ambitnych ekspertów zorientowanych na rozwój. Część z nich prowadzi własne projekty niezależnie od pracy etatowej lub zastanawia się nad ruszeniem z własnymi startupami. Jeżeli interesują Cię takie możliwości, DEV to idealna konferencja IT dla Ciebie.

6. Networking i wymiana doświadczeń

Infoshare DEV łączy w sobie eksperckie prelekcje i okazję do nawiązywania cennych kontaktów zawodowych. Spotkasz tu programistów, architektów, testerów, specjalistów od AI, devopsów, przedstawicieli firm technologicznych i start-upów i nie tylko. Niezależnie na jakie pytanie z zakresu IT chcesz uzyskać odpowiedź, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że znajdziesz ją właśnie na DEVie.

Ciekawi rozmówcy będą zarówno na widowni, jak i w strefie expo. Przyjedź, pytaj i wymieniaj się doświadczeniami oraz pomysłami. Kto wie, może spotkasz kogoś, kto Cię zainspiruje albo po prostu będzie podzielał Twoje zainteresowania.

Dołącz do nas na Infoshare DEV i zdobądź benefity o łącznej wartości ponad 500 zł

W Infoshare dbamy o naszą społeczność i motywujemy do rozwoju. Chcemy często spotykać się z Wami podczas naszych licznych wydarzeń, takich jak główna, majowa konferencja Infoshare, Tech3Campy czy właśnie DEV. Dlaczego warto już dziś kupić bilet na DEVa?

Dla naszych tegorocznych uczestników mamy niespodzianki o łącznej wartości ponad 500 zł. 

Przygotowaliśmy dla Was:

 • Specjalną zniżkę — uczestnicy Infoshare DEV 2023 otrzymają 150 zł zniżki na naszą największą, majową konferencję Infoshare.
 • Dostęp do wystąpień światowej klasy prelegentów z Infoshare 2023 - nie udało Ci się dołączyć do nas w Gdańsku w maju i wciąż nie możesz tego odżałować? To mamy dla Ciebie prezent. Kupując już dzisiaj bilet na DEVa, otrzymujesz dostęp do nagrań z Infoshare 2023! Mnóstwo eksperckiej wiedzy w cenie najbliższej konferencji.
 • Specjalne promocje i oferty — obserwuj nasz profil na Facebooku lub infoshare’ową stronę na LinkedInie.

Albo po prostu kliknij i kup bilet — bo na pewno będziesz żałować, jeżeli nie będzie Cię z nami na DEVie. ;)

Tags:

LATEST NEWS

Tags

HAVE ANY IDEA FOR CONTENT?

Contact the editorial team at:

news@infoshare.pl