04.04.2024

Ograniczenia istnieją tylko w głowie — czy ADHD może być zaletą w świecie biznesu?

Czy ADHD może być SUPERMOCĄ? Wielu przedsiębiorców zmaga się z trudnościami wynikającymi z ADHD, ale jednocześnie świetnie radzi sobie z wyzwaniami, jakie niesie za sobą prowadzenie biznesu. Chcecie wiedzieć, jaki jest ich sekret? Zapytajmy jednego z nich. Przeczytajcie, co ma na ten temat do powiedzenia jeden z naszych prelegentów.

04.04.2024, added by Laura Kszczanowicz | Infoshare

Każdy z nas ma pewne cechy, które go wyróżniają i czynią niepowtarzalnym. Jednych określa się mianem kreatywnych, a czasem mówi się, że bujają w obłokach. Niekiedy mówimy, że ktoś jest wulkanem energii, a innym razem stwierdzamy, że to nadpobudliwość lub brak koncentracji. Czy swoje trudności da się przekształcić w zalety? Czy niekonwencjonalne myślenie może być przepisem na sukces w biznesie? Przekonajcie się!

Mózg ferrari z hamulcami od roweru — co wyróżnia osoby z ADHD?

Szacuje się, że ok. 29% przedsiębiorców ma ADHD. Sporo? Całkiem, zważywszy na fakt, że w ogóle społeczeństwa występuje ok. 2-5% osób z tym zaburzeniem. ADHD znane jako nadpobudliwość psychoruchowa jest aktualnie najczęściej diagnozowane u dzieci, co nie znaczy, że u dorosłych się jej nie wykrywa.

Dorosłych z zaburzeniami ADHD charakteryzują z jednej strony trudności z koncentracją, chaotyczność czy impulsywność, a z drugiej kreatywność i spontaniczność. Osiągnięcie sukcesu przez osobę z ADHD jest możliwe, choć często jest to trudna droga.

Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie ADHD, które tak naprawdę towarzyszyło mi przez całe życie. Udało mi się osiągnąć niezwykły sukces, ale ADHD odcisnęło na moim życiu swój ślad (zmagałem się z depresją i lękiem).

Michał Piosik,  AC/VC FOODTECH IMPACT FUND

Istnieje wiele sytuacji, w których osoby z ADHD mogą się świetnie odnaleźć. Dotknięci tym zaburzeniem często mają fotograficzną pamięć, a kiedy skupią się na jakimś zadaniu, są mu stuprocentowo poświęcone (choć warto pamiętać, że zadanie musi być dla nich atrakcyjne). Osoby z ADHD mają mnóstwo energii i pomysłów. Często proponują rozwiązania, na które nikt inny by nie wpadł. Są też bardzo wytrwałe — czasem trudno im wyperswadować nierozważne pomysły.

Sukces mimo trudności i… sukces dzięki nim…

Ograniczenia związane z ADHD mogą utrudniać funkcjonowanie na co dzień. Istnieją jednak zawody, które wykorzystują specyficzne cechy osób z tym zaburzeniem. Dobrą opcją będą zajęcia wymagające krótkiej, ale intensywnej aktywności. Osoby z ADHD dobrze radzą sobie w stresujących sytuacjach wymagających natychmiastowego działania. Odpowiednie będą dla nich także takie zadania, które owocują natychmiastową nagrodą np. prezentacja zakończona zawarciem kontraktu lub wywiad skutkujący odkryciem ciekawego newsa.

Tak naprawdę, osoby zmagające się z zaburzeniami płynącymi z ADHD nie mają ograniczeń związanych z podejmowaną karierą zawodową. Mogą sobie poradzić dosłownie w każdej roli. Ułatwieniem może być odpowiednio dobrana terapia. Michał Psiosik przedsiębiorca i inwestor z ADHD uważa, że wsparcie mentorów i dobrze ustawiona farmakoterapia, mogą przemienić ADHD w SUPERMOC.

Z odpowiednimi narzędziami, terapią lub lekami może się to przekształcić w prawdziwy SUPERPOWER. Jest to jedna z niewielu "dobrych" diagnoz i najbardziej uleczalne zaburzenie w psychiatrii. Męczyłem się z nieadekwatnością przez 30 lat, ALE gdy w pełni zrozumiałem siebie i dostałem właściwe szkolenie, znalazłem swoją drogę. Jako inwestor i mentor rozpocząłem znaczące i satysfakcjonujące życie, pomagając jednocześnie innym budować ich biznesy.

Michał Piosik,  AC/VC FOODTECH IMPACT FUND

Prowadzenie własnego biznesu może być świetną propozycją dla osób z ADHD. Jako founderzy mogą się w pełni poświęcić realizacji swojej koncepcji, ale… warto pamiętać, że rozwijanie startupu, poza pasją wymaga jeszcze skupienia, żyłki przedsiębiorcy, pozyskiwania inwestorów itd. Czasem przydatne bywa wsparcie mentora i partnerów. Gdzie szukać takiej wspierającej społeczności?

Dowiedz się, jak osiągnąć sukces na Infoshare’24

W drodze do sukcesu każdy napotyka przeszkody, ale dopiero to, jak je pokonujemy, definiuje naszą historię. Dla osób z ADHD te przeszkody mogą czasem wydawać się większe, ale z odpowiednim podejściem i wsparciem, można je przekształcić w wyjątkowe możliwości.

Decydując się na prowadzenie własnego biznesu, warto skorzystać z pomocy. Infoshare jest nie tylko okazją do posłuchania prelekcji ludzi sukcesu i zdobywania wiedzy dotyczącej rozwoju własnej firmy. Nasza przestrzeń networkingowa daje możliwość nawiązywania relacji biznesowych i poszukiwania partnerów myślących w podobny sposób.

Dowiedz się, jak zamienić swoje trudności w SUPERMOCE podczas konferencji Infoshare! Wpadnij na wystąpienie Michała i sprawdź, co jeszcze wydarzy się w tym roku na naszych scenach.

Nie zwlekaj! Bilety w niższej cenie dostępne są tylko do 16 kwietnia. Zarejestruj się teraz!

Tags:

LATEST NEWS

Tags

HAVE ANY IDEA FOR CONTENT?

Contact the editorial team at:

news@infoshare.pl