07.04.2022

Jak wygląda wolontariat Infoshare?

Czyli na co się piszesz, dołączając do programu

07.04.2022, added by Marta Supeł & Patrycja Zacharzewska

Znasz już pięć powodów, dlaczego warto zostać wolontariuszem Infoshare, ale wciąż nie do końca Cię to przekonuje? Chcesz wiedzieć z czym to się wiąże? Specjalnie dla Ciebie prowadzące wolontariat Infoshare, Marta i Patrycja, przygotowały artykuł, z którego dowiesz się, czego możesz się spodziewać, zapisując się do programu. 

Pierwsze spotkania z wolontariuszam

Na długo przed konferencją odbywają się spotkania, na których omawiamy agendę i organizację wydarzenia od technicznej strony, przybliżamy poszczególne zadania i poznajemy się nawzajem. Spotkania są niezobowiązujące, dlatego jeśli wciąż się wahasz, przyjdź na jedno z nich – odpowiemy na wszystkie twoje pytania.

 

Marta: Moja przygoda z wolontariatem zaczęła się w 2017 roku, kiedy przypadkowo trafiłam na pierwsze spotkanie informacyjne. Nie wiedziałam wtedy nic o Infoshare, nigdy nie interesowałam się żadnym wolontariatem. Mając bardzo obojętne podejście na początku spotkania, wyszłam z niego z myślą, że muszę wziąć w tym udział! A to wszystko dzięki świetnej atmosferze, która tam panowała, rzeczowych informacjach i pozytywnemu nastawieniu każdej obecnej tam osoby. 

7 zespołów wolontariuszy

Po kilku spotkaniach, kiedy już wszystko będzie jasne, podzielimy się na siedem grup z określonymi zadaniami:

#1 Rejestracja

Zespół rejestracji jest pierwszym punktem kontaktu z uczestnikami konferencji i gośćmi specjalnymi. Sama praca w zespole nie jest ciężka, wystarczy kilka razy kliknąć myszką, wydrukować naklejkę, nakleić ją na plakietkę i uśmiechnąć się do uczestnika ;) Rejestracja  jest najliczniejszym zespołem wolontariuszy i świetnym miejscem do rozpoczęcia wolontariatu Infoshare.

#2 Venue

Ta grupa zajmuje się partnerami konferencji i całym expo. Zadania w tym dziale nie należą do najłatwiejszych, ale pozwalają zobaczyć jak faktycznie organizuje się takie eventy. Będziesz dbał o naszych partnerów i sprawdzanie czy niczego im nie brakuje na stoiskach. 

#3 Sceny

Do tego zespołu szukamy biegaczy z zacięciem detektywistycznym ;) Przypiszemy cię do opieki nad jedną ze scen, a Twoimi zadaniami będzie pomoc grupie technicznej i dopilnowanie, by wszyscy prelegenci trafili na scenę na czas. To rzadka okazja do ucięcia sobie krótkiej pogawędki z uznanymi ekspertami. 

#4 Startupy

Tutaj zajmować się będziesz młodymi przedsiębiorcami i pomagać naszej specjalistce koordynować Startup Contest oraz matchmaking, czyli spotkania startuperów i inwestorów. Jeśli interesują Cię innowacyjne projekty, ten zespół jest dla Ciebie!

#5 Prelegenci

Ten zespół jest pierwszym punktem kontaktu z prelegentami Infoshare. Przygotuj się na udzielanie informacji prelegentom i pomocy we wszelkich ich potrzebach. Mogą poprosić cię o wezwanie taksówki, wskazanie drogi do najbliższego punktu z kawą czy zaprowadzenie pod scenę.

#6 Partnerzy

Będziesz dbać o naszych partnerów, dostarczać im potrzebnych informacji i rozwiązywać ich problemy tak szybko jak tylko możliwe. Jeśli interesują Cię firmy z branży IT, to świetna okazja, by porozmawiać z rekruterami i programistami ze światowej klasy marek!

#7 Side Events

To grupa ludzi bardzo mobilnych :) Zajmiesz się wszystkimi naszymi imprezami towarzyszącymi – dostarczysz niezbędne rzeczy i rozstawisz strefę rejestracji. Pomożesz też przy organizacji koncertu podczas Great Networking Party – zgadnij, kto wystąpi w tym roku!
 
W każdym z zespołów wybieramy lidera, który będzie odpowiedzialny za pracę całego zespołu. Jeśli to ty nim zostaniesz, pamiętaj, że to dobra szansa, by przetestować swoje zdolności przywódcze. Do każdego zespołu zostanie też przydzielony opiekun, jeden ze stałych pracowników Infoshare, z którym jako lider będziesz w stałym kontakcie.
 
Kajetan

 

Kajetan: Infoshare podchodzi do wolontariuszy jak żadna inna tego typu organizacja, dzięki czemu człowiek czuje się faktycznie częścią większej całości i ma satysfakcję z współtworzenia świetnego wydarzenia. Po trzech edycjach spędzonych przy konferencji w trzech różnych rolach, nadal pozostaję ciekaw co przyniesie następna odsłona.

Szkolenia i integracje

Na pierwszy rzut oka na pewno całość brzmi dość enigmatycznie, ale nie przejmuj się, wszystko ci wyjaśnimy. Przed konferencją organizujemy szkolenia, aby dobrze przygotować się do czekających cię wyzwań.
Oprócz tego, spotykamy się na integracjach. Wierzymy, że w budowaniu wolontariatu najważniejsza jest atmosfera. Chcemy poznać Ciebie i innych wolontariuszy, dowiedzieć się o was czegoś więcej i odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania, ale przede wszystkim stworzyć okazję do lepszego poznania się nawzajem.

Czego spodziewać się podczas konferencji

Gdy zaczyna się konferencja, każdy jest zwarty i gotowy do wykonywania swoich obowiązków. Dzięki wcześniejszym spotkaniom, szkoleniom i harmonogramowi będziesz doskonale wiedzieć, co i jak robić. 
Co roku na konferencję przyjeżdża kilka tysięcy uczestników, setki prelegentów i dziesiątki dziennikarzy. Wszyscy wręcz nie mogą się doczekać, kiedy przejdą przez bramki, wejdą na expo i usłyszą branżowych ekspertów na żywo. Dlatego możesz spodziewać się dynamicznego tempa rozwoju wypadków, ogólnej ekscytacji oraz ciekawych, nieprzewidywalnych przypadków. 

Karolina

 

Karolina: Pamiętam, że kiedy brałam udział w wolontariacie, pozytywnie zaskoczyła mnie atmosfera panująca wśród organizatorów i wolontariuszy, wszyscy byli pomocni, życzliwi i uśmiechnięci,  a podział na organizatorów i wolontariuszy nie był odczuwalny, wszyscy w równym stopniu pracowali na sukces konferencji. 

 

Oprócz poznania organizacji tak dużego wydarzenia “od kuchni”, czekają Cię też wieczorne imprezy towarzyszące. Naszym zdaniem, udział w wolontariacie to nie tylko dobra szansa na zdobycie wiedzy i nowych kompetencji, ale po prostu świetna przygoda i przyjaźnie na lata.

Co oferujemy?

Jeśli dotąd Ci to umknęło, koniecznie sprawdź 5 powodów dlaczego warto zostać wolontariuszem Infoshare. Z artykułu dowiesz się jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz podczas wydarzenia oraz co uzyskasz zamiast wynagrodzenia. Dostęp do największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej i doświadczenie w organizacji tak dużego eventu to nadal za mało? Może szalę przechylą gadżety z logo Infoshare, t-shirt, spotkania przy pizzy i lunche każdego dnia konferencji?

Warto wiedzieć, że po konferencji organizujemy spotkanie podsumowujące, na którym każdy dzieli się swoimi przemyśleniami i wrażeniami przy smacznej pizzy – czekamy na Twoją opinię ;)

Czego oczekujemy od wolontariuszy Infoshare?

Przede wszystkim szukamy aktywnych osób powyżej 16 roku życia, którzy nie boją się wyzwań i odpowiedzialności. Wolontariusze są integralną częścią zespołu tworzącego konferencję, dlatego chcemy mieć pewność, że możemy na was polegać.

Ze względu na dużą skalę i międzynarodowy zasięg eventu, szukamy ludzi, którzy znają język polski i angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym. 

Jeżeli masz już doświadczenie w tworzeniu eventów, koniecznie się tym pochwal! Co prawda nie jest to warunek konieczny naszej współpracy, ale miło jest lepiej poznać możliwości naszych wolontariuszy i dostosować zadania do ich oczekiwań.

Dołącz już dziś i stań się częścią Infoshare

Konferencja Infoshare 2022 odbędzie się 6-7 października w Gdańsku, ale już teraz rekrutujemy wolontariuszy. Jeśli chcesz pomóc nam tworzyć Infoshare, uzupełnij nasz krótki formularz zgłoszeniowy. Jeśli wciąż się wahasz, zapraszamy do kontaktu z nami oraz udziału w niezobowiązujących spotkaniach, podczas których odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
 

Do zobaczenia,

Marta Supeł & Patrycja Zacharzewska

contact@infoshare.pl

Tags:

LATEST NEWS

Tags

HAVE ANY IDEA FOR CONTENT?

Contact the editorial team at:

news@infoshare.pl