31.10.2023

Infoshare DEV 2023, czyli od Katowic do Gdyni w cztery dni

Infoshare DEV 2023 już za nami. Było z nami ponad 1400 uczestników! Odwiedziliśmy Katowice, byliśmy w Gdyni — to były szalone 4 dni. Chcecie dowiedzieć się więcej?

31.10.2023, added by Laura Kszczanowicz | Infoshare

Od Katowic do Gdyni w cztery dni? Właśnie tak! Było intensywnie. 4 dni (w tym dwa konferencyjne i dwa na budowę przestrzeni), dwa miasta i ponad 1,4 tysiąca szczęśliwych uczestników — programistów, testerów, devopsów, specjalistów od sztucznej inteligencji, a także partnerów konferencji. Wspólnie stworzyliśmy przestrzeń do wymiany doświadczeń dla profesjonalistów ze świata technologii. Jak było na Infoshare DEV 2023?

Pierwszy Infoshare DEV w Katowicach

Zorganizowanie konferencji tak daleko od Trójmiasta, naszego głównego centrum operacji, było dużym wyzwaniem i niesamowitą przygodą. Nie po raz pierwszy ruszyliśmy w trasę, aby dzielić się tym, co wartościowe w świecie IT (przeczytaj o innych projektach Infoshare na naszej stronie), ale z pewnością po raz pierwszy robiliśmy to na taką skalę gdzieś indziej, niż na Pomorzu. I jak było?

Fantastycznie! 23 października zespół Infoshare rozpoczął budowę przestrzeni konferencyjnej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Dzięki wytężonej pracy byliśmy na Was gotowi 24 października rano i niecierpliwie oczekiwaliśmy na rozpoczęcie konferencji. Równo o 9:00 nasz CEO, Grzegorz Borowski, przywitał uczestników na Scenie Czerwonej wraz z panią Aleksandrą Monsiol-Szatkowską, Dyrektorką Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej, panem Jackiem Woźnikowskim, Dyrektorem Departamentu Rozwoju Społeczno-Gospodarczego i Współpracy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz panem Mariuszem Jankowskim, Naczelnikiem Wydziału Obsługi Inwestorów.

Zainteresowanie warsztatami i prelekcjami było wielkie, a widownia zapełniona od rana aż do samego końca konferencji. Nic dziwnego, w końcu odwiedzili nas znani eksperci, tacy jak Adam Bien, Vitaly Friedman, Katarzyna Leszczyńska-Bohdan czy Mateusz Biliński. Jeżeli braliście udział w konferencji i przegapiliście ważne dla Was wystąpienia, pamiętajcie, że macie dostęp do nagrań z tej konferencji.

Co o nas mówią w Katowicach?

Zarówno prelegenci i partnerzy, jak i uczestnicy byli chętni do dzielenia się nie tylko swoją wiedzą, ale także i odczuciami na temat DEVa. Co sądzą o naszej konferencji?

Merytoryka na pierwszym miejscu

„DEV kojarzy mi się z developerami, technologią i z taką tłustą warstwą merytoryczną” - opowiadała z entuzjazmem podczas konferencji Aleksandra Szmigiel, managerka employer brandingu z eSky. Specjalistka zachęcała gorąco do odwiedzenia stoiska firmy, która przygotowała dla uczestników niecodzienne atrakcje, takie jak możliwość „przepłynięcia się” na kajakowym VRze albo „polatania” na symulatorze w roli pilota. „Udział w IS DEV pozwala w naszym przypadku pokazać się jako firma technologiczna i sprawić, że kojarzymy się z tą warstwą technologiczną naszej działalności, a nie tylko ze sprzedażą usług turystycznych. Pozwala też nawiązać kontakty i zobaczyć, co słychać w branży” - dodaje, zwracając uwagę na to, dlaczego warto być partnerem konferencji technologicznej.

Profesjonalna konferencja IT na Śląsku

„Dużym zaskoczeniem jest dla nas to, że wreszcie taka konferencja zagościła na Śląsku, ponieważ Comfortel jest firmą lokalną tutaj na południu i zależy nam przede wszystkim na spotkaniu się z ludźmi tutaj na miejscu” - przyznała Anna Bocheńska, recruitment & marketing manager z Comfortel - „Wartość merytoryczna wystąpień, które tu są prezentowane, spotkała się z dużym zainteresowaniem również naszych pracowników, którzy bardzo chętnie uczestniczą w wykładach“. 

Networkingowy potencjał konferencji IT

Na potencjał networkingowy Infoshare DEV zwrócił uwagę Business Development Manager Grupy Progres, Krzysztof Moszyk, wyrażając nadzieję na to, że jego zespołowi uda nawiązać się wiele wartościowych relacji na DEVie: „Na konferencji wszyscy jakoś chętniej rozmawiają. Wiedzą, po co tutaj przychodzą i nawiązywanie relacji nie jest takie trudne, dlatego warto bywać na tego typu eventach". Na ten networking było sporo czasu, bo po konferencji spotkaliśmy się z uczestnikami na After Party w jedynej w swoim rodzaju Scenie54.

W Katowicach sukces — czas na Gdynię!

Spakowaliśmy się i wyruszyliśmy z powrotem na Pomorze (ale już tęsknimy i wrócimy do Katowic za rok). Kiedy programiści ze śląskiego wypoczywali i układali sobie w głowach całą tę nową wiedzę, zespół Infoshare już budował przestrzeń konferencyjną w Polsat Plus Arenie Gdynia.

Dzielimy się pasją i wiedzą

Start ponownie — jak w zegarku o 9:00. Widownia i sale warsztatowe znów wypełnione po brzegi. Sporo uczestników widać było także przy stoiskach partnerów. Równie aktywni byli prelegenci, których można było spotkać w strefie networkingowej. Spotkaliśmy tam między innymi Tomasza Stachlewskiego z AWS, który prowadził prelekcję dotyczącą budowania aplikacji sterowanych głosowo. Potwierdził, że sam na co dzień z nich korzysta: „Prawda jest taka, że nie ma pomieszczenia w moim domu, w którym nie ma Alexy, czyli wirtualnego asystenta Amazona. Wykorzystuję go na potęgę. Czasem to są rzeczy bardzo trywialne, np. mówię: Alexa, zagraj mi jakąś piosenkę — albo w kuchni, gdy moja żona gotuje, prosi Alexę, żeby włączyła jej ulubiony film na Netflixie. Korzystamy z niej też do sterowania inteligentnym domem, np. zapalania światła”. Najlepsi specjaliści z Polski, ale też nie tylko na scenie, bardzo dużo pasji przekazywanej uczestnikom, możliwości networkingu i nawiązywania relacji biznesowych — to według Tomka trzy najważniejsze powody, dla których warto uczestniczyć w DEVie.

Stawiamy na to, co ważne w IT — bez pośpiechu, bez rozpraszania się

„Infoshare DEV kojarzy mi się z czymś bardziej skupionym na developerach i konkretnych ścieżkach technologicznych” - zauważył Marek Wojniusz, Senior Manager of Software z firmy Adtran. „Infoshare DEV zaskoczył mnie bardzo pozytywnie kameralną atmosferą i tym, że można poznać wiele otwartych osób” - specjalista zwrócił uwagę, że na olbrzymich konferencjach, na których bardzo dużo się dzieje, trudno jest budować relacje. Cieszymy się z tej opinii. DEV odbywa się na mniejszej przestrzeni, w gronie ekspertów i entuzjastów zainteresowanych konkretnymi technologiami. Pośpiechowi mówimy stanowcze „nie”  i stawiamy na wymianę doświadczeń przez cały dzień.

Konferencja skierowana do programistów i specjalistów ze świata technologii

W tłumie uczestników DEVa łatwo dostrzec, które firmy wysłały do Gdyni spore reprezentacje programistów. Nie sposób nie zauważyć wielkiej grupy ekspertów z Orange, Hapag-Lloyd czy zespołu firmy Nordea. Wszyscy oni przyjechali tutaj nie tylko w celach networkingowych, ale też dlatego, że łakną wiedzy. „Szukam inspiracji, przyszedłem tutaj poznać nowych ludzi, dowiedzieć się czegoś” - przyznał Adam Zielke z Nordea - „Infoshare DEV kojarzy mi się głównie z ludźmi, z osobami, które przychodzą tutaj i chcą się nauczyć programować. To są osoby, które na co dzień spotykam w pracy i na innych konferencjach”. Odsłonę DEVa w Gdyni zakończyliśmy sporą ekipą w Cybermachinie przy dobrych drinkach i kultowych grach.

Dziękujemy za to, że byliście z nami!

Chcieliśmy zorganizować konferencję stworzoną z myślą o Was — programistach, devopsach, specjalistach od AI, frontendowcach, testerach i innych specjalistach z firm technologicznych i działów IT. Widownie były zapełnione, a stoiska partnerskie oblegane. Widzieliśmy, jak wymieniacie się doświadczeniami i wiedzą, ale też po prostu spędzacie razem miło czas. Cieszymy się, że pojawiliście się na DEVie i mamy nadzieję, że będziecie z nami za rok! Pełne wypowiedzi naszych gości (partnerów, uczestników i prelegentów) pojawią się już niedługo na naszym kanale na YouTube.

Tymczasem powoli zbliża się nasza największa i najbardziej rozpoznawalna, majowa konferencja Infoshare. Pamiętajcie, że uczestnicy DEVa mają na nią aż 150 zł zniżki. Kupcie Developer Passa i śledźcie nasze kanały informacyjne — już wkrótce wrócimy do Was z kolejną dawką szczegółów na temat nadchodzących wydarzeń.

Pozdrawiamy!

Zespół Infoshare

Tags:

LATEST NEWS

Tags

HAVE ANY IDEA FOR CONTENT?

Contact the editorial team at:

news@infoshare.pl