Speakers list agenda

Skok na naderwanym bungee, czyli Agile bez automatyzacji

15:30 - 16:00, 22nd of May (Thursday) 2014/ XL STAGE

Żeby skoczyć na bungee nie wystarczy odwaga i kask. Bez sprawnej liny całe przedsięwzięcie może zakończyć się niezbyt przyjemnie.

Bycie Agile to też zdecydowanie więcej niż standupy i karteczki na ścianie. Przy wytwarzaniu oprogramowania, żeby nie rozbić się już na tak podstawowej kwestii jak np. wdrożenie Scruma, musisz zainwestować czas w dobre zorganizowanie i ciągłe ulepszanie całego środowiska wytwórczego. Podstawą jest tu automatyzacja. Na przykładach rozwiązań dla platformy Java, których używamy w JIT Solutions, pokażemy Ci, jak bardzo można zwiększyć satysfakcję z pracy i mieć korzyści ze stosowania metodyk zwinnych.
Zobaczysz nie tylko sprawdzone narzędzia techniczne, wspomagające samo pisanie kodu źródłowego, ale też pokażemy, jak można zautomatyzować wszystkie rodzaje testów, ciągłą integrację, analizę statyczną kodu, generowanie dokumentacji, wdrożenia, wersjonowanie baz danych, budowę środowisk testowych i produkcyjnych, archiwizację artefaktów, zarządzanie zależnościami, itp.
Przede wszystkim jednak pokażemy jak można to wszystko zintegrować, żeby wycisnąć jeszcze więcej w pakiecie.

Przyjdź, posłuchaj i nie rozbij sobie głowy, rozczarowując się zwinnością tylko dlatego, że zaniedbasz właściwe przygotowanie do bycia Agile.

Witold Bołt

JIT Solutions

Bartek Zięba

JIT Solutions