POZNAŃ, 5 LISTOPADA

infoshare ai & data science infoshare ai & data science

ai & data science

Discover what is worthy in AI

Dziękujemy za udział!
Do zobaczenia na konferencji w Warszawie

poznan city ico

O MEETUPIE

Podczas meetupu eksperci zdradzą tajniki nowoczesnego wykorzystywania machine learning, artificial intelligence i data science w tworzeniu software'u i projektowaniu jego architektury. Infoshare ai & data science to cykl darmowych meetupów, dzięki którym zdobywacie nową wiedzę, nowe kontakty i nowe doświadczenia.

POZNAŃ, 5 listopada (wtorek), godz. 17:30
Plus Jeden, ul. Za Bramką

AGENDA

17:30 - 17:40

Otwarcie spotkania

17:40 - 18:20

How to join AI?

Paweł Noga (habana.ai)

Niektórzy uważają AI za chwilową modę, która przeminie jak wiele innych. Inni uważają, że jesteśmy na początku wielkiej rewolucji porównywalnej ze stworzeniem tranzystora. Faktem jest, że żyjemy w interesujących czasach i warto choćby zainteresować się AI.
Prezentacja będzie o ciekawostkach technologicznych związanych z AI – w szczególności dedykowanym sprzęcie i problemach jakie musimy rozwiązać. Potem przejdę do starych i nowych zawodów w tej branży (w szczególności związanych z deep learningiem). Opowiem trochę o umiejętnościach, zadaniach i zakresie odpowiedzialności inżynierów pracyjących z AI. Skupię się na temacie – „od czego właściwie zacząć?” i jak wykorzystując posiadane umiejętności z innych dołączyć do projektów deep learningowych. Powiem też kilka słów o co dopytywać na rozmowach rekrutacyjnych i czego unikać szukając projektów AI.
Czytaj więcej

18:20 - 19:00

Uczenie maszynowe na strumieniu danych

Wojtek Ptak (CTO - TalentAlpha)

Uczenie maszynowe staje się coraz ważniejsze dla naszych produktów. Nasze systemy powiększają się, wytwarzając coraz więcej danych, a użytkownicy oczekują wyników w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony nasze rzeczywiste scenariusze biznesowe zmieniają się jeszcze szybciej - nawet krytyczne wzorce zmieniają się w ciągu kilku godzin.
W swoim wystąpieniu chciałem przybliżyć kilka aspektów uczenia maszynowego opartego o strumień danych, np. o strumień zdarzeń (szczególnie popularny w systemach opartych o Event-Driven Architecture). Doskonałymi przykładami zastosowania uczenia maszynowego strumieniach danych są problemy, takie jak wykrywanie spamu lub oszustw, rekomendacje online, personalizacja kanałów i inne. W przypadku FreshMail pracujemy nad zastosowaniem tego podejścia do budowy nowej generacji silnika zapobiegającego nadużyciom - SendGuard - działającego na tysiącach zdarzeń na sekundę, ponad 70 milionów wiadomości dziennie, głównie przy użyciu Apache Flink. Używamy go do ochrony odbiorców przed wiadomościami o nadużyciach, takimi jak spam, fałszowanie lub phishing.
Czytaj więcej

19:00 - 19:10

Przerwa

19:10 - 19:50

Czy, a może kiedy AI zastąpi prawników?

Michał Staśkiewicz (Alphamoon.pl)

Rok 2018 przyniósł nam duży postęp w przetwarzaniu języka naturalnego (NLP). Publikacje nowych modeli językowych przez Google'a i Microsoft stały się podwaliną do stworzenia algorytmów o niespotykanej wcześniej skuteczności. Rozwiązania te potrafią już nie tylko same pisać artykuły, tłumaczyć teksty, czy wyszukiwać wybrane informacje w dokumentach, ale powoli zaczynają realizować zadania, zarezerwowane dotychczas jedynie dla prawników. Jakie? Odpowiedź na realnych przykładach ze świata i z własnych wdrożeń. A na deser rozwiązanie oparte o Computer Vision.

19:50 - 21:30

Networking Pizza & Piwo

PRELEGENCI

speaker1

Wojtek Ptak

CTO in TalentAlpha and independent consultant and trainer

Wojtek pracuje jako CTO w firmie TalentAlpha oraz niezależny konsultant i trener.

Michał Staśkiewicz

Michał Staśkiewicz

CEO & Co-Founder, Alphamoon

To be announced

PARTNERZY

GŁÓWNY PARTNER

Partnerzy community

O PROJEKCIE

W Infoshare tworzymy przestrzeń, w której świat nowych technologii spotyka się ze światem innowacji i biznesu. Sztuczna inteligencja i data science to technologie popularne i wdrażane aktualnie w wielu obszarach. Wykorzystują je rządy, producenci elektroniki, sklepy, zwykli ludzie. Infoshare AI & Data Science pozwoli Ci lepiej poznać technologie oraz zastosowania i możliwości, które oferują.

Dopiero zaczynasz poznawać AI? Wejdź w świat sztucznej inteligencji ucząc się podstaw podczas bezpłatnych meetupów w 4 miastach Polski. To merytoryczne spotkania z ekspertami, które zamyka netorking w luźnej atmosferze przy piwie i pizzy.

Jeżeli myślisz o głębszym i kompleksowym poznaniu Sztucznej Inteligencji i Data Science bądź jesteś developerem i szukasz dalszego rozwoju, już 26.11 weź udział w konferencji Infoshare AI & Science, gdzie zagraniczni eksperci nauczą Cię "jak to się robi" w wiodących firmach.