KRAKÓW, 19 LISTOPADA

infoshare ai & data science infoshare ai & data science

ai & data science

Discover what is worthy in AI

Dziękujemy za udział!
Do zobaczenia na konferencji w Warszawie

poznan city ico

O MEETUPIE

Podczas meetupu eksperci zdradzą tajniki nowoczesnego wykorzystywania machine learning, artificial intelligence i data science w tworzeniu software'u i projektowaniu jego architektury. Infoshare ai & data science to cykl darmowych meetupów, dzięki którym zdobywacie nową wiedzę, nowe kontakty i nowe doświadczenia.

KRAKÓW, 19 listopada (wtorek), godz. 17:30
HEVRE, ul. Beera Meiselsa 18

AGENDA

17:30 - 17:40

otwarcie spotkania

17:40 - 18:20

Hackowanie przez generowanie

Mateusz Biliński (Niebezpiecznik.pl)

Jak to możliwe, że Deep Learning wspomaga tworzenie tzw. Deep Fake'ów i w jaki sposób jest to realizowane? Czy możliwe jest generowanie dowolnych treści? Jakie są warunki i popularne modele, będące rezultatem badań? Jakich wyników można się współcześnie spodziewać? Prezentacja stanowi wprowadzenie w świat generatywnych modeli skupiając się przede wszystkim na ich zastosowaniach, ograniczeniach i kierunkach rozwoju. Głównym celem jest zainspirowanie słuchaczy do spojrzenia na omawiane mechanizmy jako potencjalne rozwiązanie problemów, z którymi sami się spotykają.
Czytaj więcej

18:20 - 19:00

Data Science w PMI – czyli jak tworzyć oprogramowanie, którego silnikiem są dane

Maciej Marek (Philip Morris International)

Data Science jest dziedziną, w której najlepsze wyniki osiąga się w oparciu o multi-dyscyplinarne zespoły. Wymaga ona posiadania wiedzy z zakresu wielu dziedzin, spośród których można by dla przykładu wymienić statystykę i informatykę. Ponadto analitycy danych powinni znać odpowiednie narzędzia i praktyki służące do tworzenia oprogramowania, którego „silnikiem” są dane. W trakcie spotkania AI Road to Kraków podzielimy się z Wami naszym kilkuletnim doświadczeniem z zakresu tworzenia oprogramowania pomagającego globalnej organizacji jaką jest Philip Morris International w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych w oparciu o dane. Ponadto zostanie pokazane, w jaki sposób technologie (takie jak: Kubernetes, Docker, Artifactory, Jenkins, Airflow) i metody (Cookiecutter, CI / CD oraz GitFlow), jakże dobrze znane z inżynierii oprogramowania, pomogły w budowie uniwersalnej platformy pozwalającej na dość dużą swobodę podczas eksperymentowania z danymi, we wczesnej fazie projektu, oraz przejrzystość i łatwość implementacji końcowego produktu, szybkiego wdrożenia go i utrzymywania.
Czytaj więcej

19:00 - 19:10

przerwa

19:10 - 19:50

Maszyną jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce

Krzysztof Kudryński (NVIDIA Deep Learning Algorithms)

Gdy patrzymy na świat, nasz mózg natychmiast zamienia postrzegane przez nas obrazy w informacje, intuicję i odczucia. Czyni to z ogromnym wysiłkiem obliczeniowym, wykorzystując olbrzymią sieć z niezbadaną dotąd architekturą.
Nie jesteśmy nawet bliscy stworzenia maszyny o porównywalnych możliwościach, ale krok po kroku, usprawniając zarówno sprzęt, jak i podejście algorytmiczne, sprawiamy, że maszyny coraz lepiej rozumieją świat, który je otacza. Ten wykład będzie właśnie o tym, jak to działa. Przejdziemy od podstaw działania konwolucyjnych sieci neuronowych, aż po zastosowanie najnowocześniejszych architektur w praktyce. Zobaczysz jak niewiele potrzeba, aby Twój komputer zrozumiał to na co patrzy i co słyszy a nawet mógł o tym z Tobą swobodnie porozmawiać. Zapraszam wszystkich!
Czytaj więcej

19:50 - 21:30

Networking Pizza & Piwo

PRELEGENCI

PARTNERZY

GŁÓWNY PARTNER

O PROJEKCIE

W Infoshare tworzymy przestrzeń, w której świat nowych technologii spotyka się ze światem innowacji i biznesu. Sztuczna inteligencja i data science to technologie popularne i wdrażane aktualnie w wielu obszarach. Wykorzystują je rządy, producenci elektroniki, sklepy, zwykli ludzie. Infoshare AI & Data Science pozwoli Ci lepiej poznać technologie oraz zastosowania i możliwości, które oferują.

Dopiero zaczynasz poznawać AI? Wejdź w świat sztucznej inteligencji ucząc się podstaw podczas bezpłatnych meetupów w 4 miastach Polski. To merytoryczne spotkania z ekspertami, które zamyka netorking w luźnej atmosferze przy piwie i pizzy.

Jeżeli myślisz o głębszym i kompleksowym poznaniu Sztucznej Inteligencji i Data Science bądź jesteś developerem i szukasz dalszego rozwoju, już 26.11 weź udział w konferencji Infoshare AI & Science, gdzie zagraniczni eksperci nauczą Cię "jak to się robi" w wiodących firmach.