21.05.2020

Infoshare: Maciej Aniserowicz - Szczęśliwy programista?

Kluczowe wskazówki do udanej kariery w IT od doświadczonego programisty.

21.05.2020, added by Infoshare

Branża IT oferuje wielkie szanse rozwoju: zarówno zawodowego, jak i osobistego. Pracownicy z tych środowisk są często postrzegani jako szczęściarze. I... nie jest to perspektywa pozbawiona podstaw. Z reguły jest nam "dobrze". Jednak z jakże upragnionym przez nas komfortem wiąże się niebezpieczeństwo: uzależnienie. Uzależnienie od wygody i beztroski. Wbrew pozorom nie trzeba jednak wiele, by w pełni cieszyć się wolnością, zachowując wszystkie benefity rzucone nam przez cywilizację.

Autor tych słów, Maciej Aniserowicz wie co mówi. To doświadczony programista i człowiek-orkiestra, który zarządza własnym „imperium devstyle” prowadząc portal devstyle.pl, podcast DevTalk.pl oraz vlog na YouTube. Przypominamy jego popularną prelekcję, którego można było posłuchać na Tech Stage podczas Infoshare 2018. Maciej radzi w niej, jak odnaleźć swoją drogę w dżungli IT.

Na swojej kilkunastoletniej ścieżce popełniłem wiele błędów i wyciągnąłem nieco wniosków. Dostałem niejedną nauczkę, ale każde przykre doświadczenie okazywało się na dłuższą metę bezcenne. Po ponad dekadzie życia w pełni poświęconego programowaniu... uwolniłem się. Nadal czerpię korzyści z uprzywilejowanej pozycji, jaką daje "części IT", ale jednocześnie rozwijam różne pasje i umiejętności. Programuję, jeśli chcę, a nie "bo muszę". Świadomie decyduję, czy to jest najlepsze wykorzystanie mojego czasu i potencjału w danym momencie. 

Sprawdź prelekcje Szczęśliwy Programista? Kluczowe wskazówki do udanej kariery w IT z Infoshare 2018 i dowiedz się, jak wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, by budować udaną karierę w IT.

Tags:

LATEST NEWS

Tags

HAVE ANY IDEA FOR CONTENT?

Contact the editorial team at:

news@infoshare.pl