28.01.2022

5 powodów dlaczego warto zostać wolontariuszem Infoshare

Czyli o tym, jak wolontariat wpływa na rozwój osobisty i zawodowy

28.01.2022, added by Marta Supeł & Patrycja Zacharzewska

Wolontariat często kojarzy się negatywnie. W końcu z definicji jest to dobrowolna, bezpłatna praca na rzecz innych i naturalnie nie kojarzy nam się z korzyściami dla nas samych. Ale czy na pewno? Wiele się zmieniło w tym temacie na przestrzeni lat. Mimo że nie oferuje się wynagrodzenia, to wolontariusz wciąż dostaje coś wartościowego.

Przeczytaj 5 powodów dlaczego, według opiekunek wolontariatu, warto do niego dołączyć i poznaj punkt widzenia kilku naszych wolontariuszy. Zaskoczy cię to, gdzie zaprowadził ich wolontariat!

 

#1 Poznasz wyjątkowych ludzi 

Konferencja Infoshare to od lat święto entuzjastów technologii – od uczestników, przez inwestorów, startupperów aż po światowej klasy prelegentów. Wszyscy oni to ludzie pełni pasji i energii, którzy chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą. 
Jednak najwięcej czasu spędzisz z innymi wolontariuszami. Oprócz samej konferencji, tradycyjnie kilka razy w roku spotykamy się z całym zespołem. Podczas spotkań omawiamy to, jak wygląda konferencja i jakie wyzwania Cię czekają. Spotykamy się też po to, by po prostu się lepiej poznać.

Kajetan

 

Kajetan, wieloletni wolontariusz: Infoshare podchodzi do wolontariuszy jak żadna inna tego typu organizacja, dzięki czemu człowiek czuje się faktycznie częścią większej całości i ma satysfakcję z współtworzenia świetnego wydarzenia. Po trzech edycjach spędzonych przy konferencji w trzech różnych rolach, nadal pozostaję ciekaw co przyniesie następna odsłona.

Zależy nam na pozytywnej atmosferze i dobrym kontakcie z naszymi wolontariuszami. Liczne spotkania, ścisła współpraca podczas konferencji, oraz dobra zabawa na wydarzeniach towarzyszących sprawiają, że wielu naszych wolontariuszy zawiera właśnie tu znajomości i przyjaźnie na lata.   


Marta

 

Marta, opiekunka wolontariatu: Dla mnie zawsze najważniejsi w wolontariacie byli ludzie, bo to my tworzymy tę społeczność, która – wiem sama po sobie (do tej pory mam dużo przyjaźni zawartych podczas wolontariatu)  trwa latami :)

 

#2 Weźmiesz udział w największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej

Wolontariat to nie tylko wyzwania, ale także przyjemności. W ramach współpracy otrzymasz od nas wejściówkę na konferencję. Oznacza to, że w przerwie między zadaniami możesz słuchać wystąpień na wszystkich scenach, w tym Startup Contest, oraz odwiedzić stoiska partnerskie na Partner Expo. Wstęp na konferencję daje również możliwość uczestniczenia w imprezach towarzyszących, gdzie będziesz mieć okazję nawiązać wiele nowych kontaktów na mniej oficjalnym gruncie.

Przy stoiskach poznasz przedstawicieli firm i organizacji partnerskich i dowiesz się, jakie są najnowsze trendy w technologii i biznesie! Jeśli z jakiegoś powodu przegapisz interesującą Cię prelekcję w trakcie konferencji, nie przejmuj się – Twoja wejściówka da Ci dostęp do nagrań z prelekcji i szybko nadrobisz to, czego nie udało Ci się zobaczyć na żywo.

Kajetan

 

Dołączyłem do Infoshare ze względu na polecenie znajomego wolontariusza. Zostałem przy Infoshare ze względu na to, co mogłem wynieść z pomocy przy konferencji czyli podsłuchiwanie wspaniałych wystąpień, kontakt z ciekawymi prezenterami oraz innymi wolontariuszami, doświadczenie organizacji dużych wydarzeń, no i przede wszystkim po prostu mile spędzony czas w gronie spoko ludzi.

Więcej o tegorocznej konferencji Infoshare dowiesz się tutaj.


#3 Zdobędziesz nowe umiejętności i wzbogacisz swoje CV

Wśród rekruterów krąży powiedzenie:

Pracę otrzymuje się w 70% dzięki wiedzy fachowej i w 30% dzięki zdolnościom społecznym. Traci się ją zaś w 70% z braku zdolności społecznych i w 30% z braku kwalifikacji merytorycznych.

Oznacza to, że oprócz wykształcenia i doświadczenia w zawodzie, należy również zadbać o tzw. umiejętności miękkie. Praca zespołowa, praca pod presją czasu, komunikacja z klientem, kreatywne myślenie, szybkie szukanie rozwiązań – to między innymi te umiejętności, których szukają teraz pracodawcy. Niełatwo jest je zdobyć, odpowiednio wyćwiczyć, a także udowodnić na rozmowie kwalifikacyjnej. Nie mniej ważny jest również fakt, że aktywność wolontariacka jest bardzo dobrze oceniana przez pracodawców, ponieważ pokazuje chęć rozwoju.

 

Zosia, zeszłoroczna wolontariuszka: Dzięki wolontariatowi Infoshare zdobyłam doświadczenie w pracy w dużym zespole i tzw. obsłudze klienta. Zyskałam wgląd w organizację tak dużego przedsięwzięcia, ale przede wszystkim nauczyłam się jak radzić sobie w sytuacjach stresowych bądź odstających od wcześniej ustalonego planu. Napewno wzmacnia się tu elastyczność i zdolność adaptacji, które są bardzo przydatne w dzisiejszym społeczeństwie, oraz zwiększa otwartość do ludzi i łatwość w nawiązywaniu kontaktu czy znajomości.

Podczas konferencji nie tylko zdobędziesz doświadczenie w organizacji eventów, ale też wcielisz wyżej wymienione umiejętności w życie, a po zakończeniu projektu otrzymasz certyfikat z referencjami. Wszystko to pomoże Ci podczas przyszłych rozmów o pracę.

 

Dzięki otrzymanemu certyfikatowi mogłam przede wszystkim łatwiej wyłonić się spośród kandydatów, mieć szansę rozmowy rekrutacyjnej i dostać ofertę pracy. Także sama radość z tego, że już mój pierwszy wolontariat mógł mi pomóc w życiu sprawia, że mam ochotę się odwdzięczyć i  powtórzyć swój udział w konferencji jako wolontariusz.

 

#4 Zyskasz nowe perspektywy i być może odnajdziesz swoje powołanie

Wielu z nas przed studiami, w ich trakcie, a nawet na początku kariery zawodowej nie jest w stanie określić, co chce robić w życiu. Szczególnie teraz, gdy możliwości zatrudnienia jest tak wiele, ciężko wybrać jedną rzecz, którą chcielibyśmy się zajmować chociażby przez najbliższe kilka lat. 

Dzięki wolontariatowi Infoshare i Twojej wejściówce porozmawiasz z przedstawicielami firm i organizacji partnerskich – to Twoja szansa na omówienie perspektyw zatrudnienia w tych firmach, które Cię zachwycą. Z doświadczenia również wiemy, że powołaniem części naszych wolontariuszy okazuje się właśnie organizacja wydarzeń.

Karolina

 

Karolina, Event Manager w Infoshare: Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że udział w wolontariacie pozwolił mi odkryć swoją pasję do organizowania eventów! W przerwie od pracy dla Infoshare brałam udział również w innych projektach m.in. zorganizowałam największe targi pracy w Polsce organizowane przez młodych ludzi oraz 7-dniową konferencję w Indiach dla ponad 500 osób z całego świata. 


Oczywiście, nie ma gwarancji, że złapiesz takiego bakcyla jak Karolina, ale to wyjątkowa szansa, by w krótkim czasie dowiedzieć się jak wygląda organizacja eventów od kuchni.


#5 Zdobędziesz szansę na pracę w Infoshare


Wolontariat może również otworzyć drzwi do dalszej współpracy. Zauważamy aktywnych wolontariuszy i specjalnie dla wyróżniających się osób przygotowaliśmy staże. Te z kolei mogą zakończyć się propozycją pracy na etat. Nie jest to tylko sytuacja hipotetyczna, kilka osób z naszego zespołu zaczynało pracę w Infoshare właśnie od wolontariatu.

Marta

 

Moja przygoda z wolontariatem zaczęła się w 2017 roku, kiedy przypadkowo trafiłam na pierwsze spotkanie informacyjne. Nie wiedziałam wtedy nic o Infoshare, nigdy nie interesowałam się żadnym wolontariatem. Mając bardzo obojętne podejście na początku spotkania, wyszłam z niego z myślą, że muszę wziąć w tym udział! A to wszystko dzięki świetnej atmosferze, która tam panowała, rzeczowych informacjach i pozytywnemu nastawieniu każdej obecnej tam osoby. Dalej poszło już z górki – 2 wolontariaty, które zakończyły się etatową pracą już od 3 lat.


  Karolina

Moja przygoda z Infoshare rozpoczęła się wolontariatem w 2016r. (dołączyłam do zespołu rejestracji). Konferencję Infoshare pomagałam tworzyć raz jako wolontariusz oraz cztery razy jako organizator konferencji, dzięki czemu mogłam poznać prawie wszystkie obszary organizacji – od pracy z uczestnikami i startupami, przez obsługę partnerów, finalnie po produkcję, która najbardziej skradła moje serce.

Marta

 

Marta, była pracownica Infoshare: Dwukrotnie uczestniczyłam w konferencji jako wolontariusz oraz dwukrotnie jako organizator. Była to moja "pierwsza poważna praca" wkrótce po studiach. Zaczęłam wraz z początkiem 2020, krótko więc mogłam cieszyć się standardową pracą, ponieważ przyszła pandemia i wywróciła wszystko do góry nogami. Miałam więc okazję pracować w nowych standardach, które wymusił na nas covid, obserwować tworzący się event online oraz korzystać z okazji, by jak najwięcej się uczyć. Po tych kilku latach najbardziej wartościowe są dla mnie znajomości, przyjaźnie, które nawiązałam dzięki pracy w Infoshare oraz właśnie wiedza, którą wyniosłam.


Dołącz już dziś i stań się częścią Infoshare

Konferencja Infoshare 2022 odbędzie się w Gdańsku 6-7 października, ale już teraz rekrutujemy wolontariuszy. Jeśli chcesz pomóc nam tworzyć Infoshare, uzupełnij nasz krótki formularz zgłoszeniowy. Jeśli wciąż się wahasz, zapraszamy do kontaktu z nami. Możesz też przyjść na niezobowiązujące spotkanie, podczas którego odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

 

 

Do zobaczenia,

Marta Supeł & Patrycja Zacharzewska

contact@infoshare.pl

Tags:

LATEST NEWS

Tags

HAVE ANY IDEA FOR CONTENT?

Contact the editorial team at:

news@infoshare.pl